У среду, 25.9.2019. године, ученици 6/1, 6/2, 7/1 и 7/2, чланови додатне наставе биологије, посетили су Анатомску излозбу на Ветеринарском факултету у Београду.

Посету је организовала наставница Александра Арсенијевић. Циљ посете био је да ученици прошире и обогате своја знања, да стекну нова искуства и развију и негују жељу за учењем.

Ђаке је кроз изложбу водила асистенткиња која их је детаљно упознала са поставком. Имали су прилику да виде скелет коња војводе Петра Бојевића са којим је прешао албанску голготу, скелете камиле, кита, мокре препарате зечева, пацова, змија, али и појединачних органа животиња.

Овакав вид учења веома је користан, јер код ученика развија радозналост и свест о значају науке и образовања у целини.