На општинском првенству Вождовца у атлетици, 3. 4. 2024. године,  учествовало је 44 ученика наше школе од 5. до 8. разреда.  Масовно такмичење је одржано у Атлетској дворани, а децу су предводили наставници физичког и здравственог васпитања, Ана Рајић и Владимир Пејовић.

Ученици 7. и 8. разреда екипно су освојили друго место, заоставши само један поен за ОШ ,, Данило Киш” .

У индивидуалним успесима су се истакли:

Нађа Ђуран VII-2 – прво место у скоку увис,

Симона Милошевић VI-2 – прво место у скоку увис.

Игор Димић VIII-2,  друго место на 100м

Давор Гмитровић VIII/3,  друго место на 300м

Јања Мурић VIII-3,  друго место у скоку удаљ

Бруно Веларде VIII-2,  друго место у скоку удаљ

Симеон Јарчевић VI-3,  треће место на 600м

Симеон Рангелов VII-1,  треће место у бацању кугле

Треће место у штафети 4×100 метара освојили су ученици 7. и 8. разреда (Димић Игор VIII-2, Сотировски Алекса VIII-3, Давор Гмитровић VIII-3, Бруно Веларде VIII-2).

Захваљујемо се нашим ученицима на  учешћу и спортском понашању, а честитамо Нађи Ђуран, Симони Милошевић,  Игору Димићу  и Давору Гмитровићу на пласману на  градско такмичење и  желимо им пуно успеха.

Видео можете погледати ОВДЕ.