У току марта месеца,  Дечји културни центар Београд расписао је IX литерарни конкурс „Мој смешни свет“ који је био посвећен писцу, комедиографу, илустратору и карикатуристи Брани Цветковићу, а поводом 1. aприла – Дана шале.

И на овом конкурсу су учествовали ученици 1-3 , њих четворо. У категорији Проза за ученике од 1. до 4. разреда, Змајеви прваци су остварили следећи успех:

1. место – Ђорђе Петронијевић 13, прича ,,Утакмица“
  2. место – Димитрије Марковић 13, прича „Смешна прича о ормару“

Ментор им је и овај пут била њихова учитељица Љиљана Милетић.

Додела диплома и поклон књига организованa је у среду, 3. априла 2024. године, у црвеној сали ДКЦ Београд. Награде је деци лично уручио Слободан Станишић, председник жирија.

О животу и делу Бране Цветковића је говорио др Александар Пејчић, виши стручни сарадник Института за књижевност и уметност. Професор Пејчић је приредио, а Институт објавио капитално издање ,,Изабрана дела Бране Цветковића“.

Награђени ђаци су добили прилику да професору поставе занимљива питања о Брани Цветковићу.

Победници конкурса су своје радове снимили и као видео запис. Снимљено ће бити објављено у електронском часопису  „Чика Јова Змај“ број XlX, који ће бити објављен на сајту Дечјег културног центра Београд до краја априла.