Европски дан језика је иницијатива чији је циљ промовисање учења језика, а коју је у сарадњи са Европском комисијом покренуо Савет Европе 2001. године. Од тада се овај дан обележава широм Европе 26. септембра сваке године. Будући да је дан 26. септембар ове године био нерадни дан, ми смо одлучили да прославу организујемо 28. септембра.

У нашој школи, у оквиру обогаћеног једносменског рада из шпанског језика, ученици одељења 6/4 и 6/5 и њихов професор Миле Сајчић, као активности имали су да представе Шпанију као једну од земаља са највећим бројем споменика која је под заштитом УНЕСКО-а. Тиме смо желели истаћи да учење језика није само говор и писање или слушање и читање, већ и развој интеркултурне компетенције ученика.