Александра Дамњановић Дагостино, председница италијанског Културног удружења „Ластавица“, гост „Змаја“.

Пре девет година, наша списатељица Александра Дамњановић Дагостино самоиницијативно је покренула пројекат међународне сарадње у који је укључила школе из Италије, Швајцарске и Србије. Основала је италијанско Културно удружење „Ластавица“ на чијем челу се и данас налази. Са нашом школом је тада остварила успешну сарадњу преко учитељице Славице Јовић. С поносом можемо рећи да та сарадња и данас траје.

У понедељак, 16. 9. 2019. године, приликом гостовања у нашој школи, Александра је објавила тему литерарног конкурса за школску 2019/2020. годину и свечано доделила награде ученицима који су се пласирали у финале конкурса расписаног 2018. године, а нису били на уручењу награда одржаном у Италији.

Тема овогодишњег конкурса је „Писмо љубави“. Надамо се великом одзиву ученика и поновном завидном успеху који „Змајевци“ неретко постижу.