У организацији Основне школе ,,Миодраг Матић“ за децу са церебралном парализом и вишеструким сметњама у развоју, реализован је конкурс за ученике који наставу похађају по ИОП-у 2. На конкурсу је учествовало преко 180 ученика, а радове је оцењивала публика, као и стручни жири у чијем су саставу били Петар Вујошевић, ликовни уметник, Бранкица Савин, дефектолог-олигофренолог и Урош Петровић, писац за децу.

На конкурсу је учествовало пет ученика наше школе.  Проглашење победника и отварање изложбе је уприличено 3. децембра у галерији  ,,ДКЦБ“, а већ 8.12. смо имали част да угостимо представнике школе ,,Миодраг Матић“ и заједно се дружимо на часу ликовног. Гости су нас обрадовали симболичним поклонима и дипломама као и обећањем да ћемо наставити традицију дружења.