Од 7. до 11. марта у Змају гостује едукативна изложба под називом Читамо и пишемо са Аном Франк.
Концепт изложбе, праћене радионицама развијен је у Кући Aне Франк у Амстердаму 2010. године и до сада је са великим успехом коришћен широм света. Невладина непрофитна мрежна организација Terraforming иницирала је и урадила превод и адаптацију изложбе и радионица.

Бројни ученици наше школе добили су прилику да прошире сазнања о Ани Франк и Холокаусту и да преиспитају своје ставове о увек актуелним питањима различитости, дискриминације, толеранције, односа према другима.

Захвални смо организацији Terraforming, која развија педагошке методе и наставне материјале, нарочито о Холокаусту и другим страдањима у Другом светском рату, као и о савременим облицима ксенофобије, дискриминације и нетолеранције, спајајући најбоља искуства савремене педагогије са новим медијама и технологијама.