Поштовани родитељи!

Честитамо Вам на упису детета у основну школу!

Захваљујемо се на поверењу за избор наше школе!

Предлажемо Вам следеће активности које у наредним месецима могу помоћи  у

припреми Вашег детета да што спремније и самосталније прихвати нове школске

обавезе и нову организацију породичног живота коју доноси почетак школовања.

Предлажемо следеће:

• Упознајте дете са школским објектом, покажите му пут до школе.
  • Проверите да ли дете зна важне информације о себи и породици: име и презиме родитеља или име и презиме особе која брине о детету док радите, кућну адресу и сл.
  • Разговарајте са дететом о променама дневног ритма које следе: када устајемо, ручамо, играмо се, идемо на спавање. Договарајте промене заједно. Важно је да дете на време иде увече на спавање и да има довољно сна. Ограничите време за гледање у „екран“ (ТВ, компјутер, мобилни телефон).
  • Проверите самосталност детета нпр. откључавање врата, прелазак улице, тражење помоћи и сл.
  • Проверите и личну самосталност детета нпр. свлачење и облачење одеће и обуће, одржавање личне хигијене, самопослуживање у исхрани, паковању личних ствари и др.
  • Укључите дете у припрему његове собе или кутка за учење: припремите радни сто, место за одлагање књига и прибора, место за одећу и обућу за школу. Направите зидни календар или подсетник за предстојеће обавезе.
  • Са дететом набавите основни школски прибор, заједно га означите или напишите име детета.
  • Питајте дете како се осећа и шта мисли о школи. Отклоните недоумице, изразите оптимизам и позитиван став. Покажите понос, реците детету да имате поверења у његове способности и да сте ту ако му треба помоћ!

Драга децо и родитељи,

Колектив ОШ „Змај Јова Јовановић“
жели Вам срећан почетак школовања!