У уторак, 22.3.2022.године Национални центар за безбедност деце на интернету одржао је предавање за 86 ученика наше школе.

Едукаторке Сандра и Емина указале су ученицима да је дигитално насиље један од највећих проблема са којима се деца сусрећу. Истакле су бројне примере и опасности на друштвеним мрежама и понудиле начине како да деца сачувају безбедност у дигиталном окружењу. Путем сјајне презентације упознале су их са платформом Паметно и безбедно, као и са контакт телефоном ( 19833 ) путем кога  родитељи и ученици могу затражити савете и помоћ, у случају штетних и узнемирујућих садржаја на интернету.

Бројна  питања ученика показала су важност ове теме.Захваљујемо се гошћама на стрпљивости да са великом пажњом одговоре свим заинтересованим ђацима.