На Међународни дан сећања на жртве Холокауста (27. јануар) наши осмаци су присуствовали премијери документарног филма Пето писмо Хилде Дајч у продукцији Музеја жртава геноцида. Ово филмско остварење посвећено је двадесетједногодишњој Хилди Дајч, јеврејској студенткињи архитектуре, која се крајем 1941. године добровољно пријавила да као болничарка оде у логор за Јевреје на београдском Старом сајмишту.

На часовима српског језика и књижевности ученици су обрађивали Писма Хилде Дајч, упућена њеним пријатељицама Мирјани и Нади, као пример документарне прозе. Филм им је помогао да прошире своја знања, али их је и подстакао на размишљање о хуманости и пожртвовању бројних појединаца о којима се мало зна.