26. 5. 20023. године шест девојчица из VII-4 и VII-5 разреда наше школе су у оквиру завршних активности манифестације ,,Дан девојчица у ИКТ сектору“, присуствовале заједно са девојчицама из још неколико других школа, онлајн посети центру за едукацију Elite Academy Balkan. У питању је интернационална компанија која се бави едукацијом, обукама, тестирањем, професионалном оријентацијом, селекцијом и мотивацијом запослених у компанијама, подстичући их на континуирани раст и развој. Девојчице наше школе су се , заједно са наставницом информатике и рачунарства Андријаном Јелић, онлајн посети прикључиле путем Zoom апликације из кабинета информатике и рачунарства. Циљ онлајн посете је да се девојчицама додатно приближи прича о професионалној оријентацији и усмерењу, значају образовања, целоживотног учења и едукације, као и друге сличне теме које их у овом периоду посебно занимају.
Elite Academy Balkan ће девојчицама које су учествовале у посети, поклонити тест професионалне оријентације уз касније тумачење, без накнаде. С обзиром на то да се такве врсте услуга у компанијама које се високопрофесионално баве овом облашћу посебно наплаћују, девојчице су одушевљене приликом да учествују у таквој врсти тестирања.