8. 2. 2022. године Марина Драгосавац (наставница хемије) и Биљана Ђурђевић (наставница математике) су одржале интердисциплинарни час ,,Дијамант и тетраедар” у одељењу 8/3. Ученици су на занимљив начин сазнали да се угљеник јавља и у кристалним облицима као дијамант, графит и фулерн. Такође, упознали су се са тетраедарском структуром дијаманта, његовим особинама и начином израчунавања његове запремине и површине.
На часу су се посебно својим знањем истакле ученице: Милена Дудварски, Дуња Матовић и Нађа Вукотић. Моделе тетраедра различитих димензија су направили Ђорђе Ангелески, Никола Дојић и Павле Марковић, а највећу пажњу је изазвала презентација коју су ученици урадили у ,,блендер” програму и представили анимацију најмање честице дијаманта.
Час је завршен разговором о томе шта је ,,карат” у драгуљарству и златарству, који су најпознатији дијаманти, када се користе вештачки дијаманти…
Презентацију Кристална структура дијаманта можете погледати ОВДЕ.