ПРОМОЦИЈА ИТ ОДЕЉЕЊА У ГИМНАЗИЈАМА

У уторак, 8. маја, у свечаној сали наше школе, реализована је промоција специјализованих ИТ одељења у гимназијама, за заинтересоване ученике осмог разреда.
Осмаци су упознати са гимназијама које имају отворена ИТ одељења, гимназијама које су у процедури отварања, пријемним испитом, наставним предметима и наставним планом ових одељења. Такође, ученици су упознати са могућностима које се пружају по завршетку средње школе – за студирање ИТ технологија или запослење.
На крају промоције, ученици су успешно решили прошлогодишњи тест са пријемног испита за ИТ одељење.
Промоцију ИТ одељења у гимназијама реализовали су Биљана Тасић, педагог и руководилац тима за професионалну оријентацију и Саша Јовановић, наставник технике и информатике.
Желимо успех на пријемном испиту нашим будућим стручњацима у области ИТ технологија!

Детаљне информације:
Гимназије – специјализована ИТ одељења – Министарство просвете науке и технолошког развоја