ПРОМОЦИЈА ХУМАНИХ ВРЕДНОСТИ

IMG-20190328-WA0090

Вождовачки Црвени крст је, у сарадњи са нашом школом, реализовао програм „Промоција хуманих вредности“. Програм је обухватио више актуелних тема: културни идентитет и поштовање разлика, родну равноправност, толеранцију, дискриминацију и стигматизацију, превенцију интернет насиља, дечја права и ненасилно решавање конфликта. У програму, који је конципиран као радионичарски рад, учествовали су ученици трећег разреда.  Са децом су радили млади волонтери Црвеног крста Вождовац, који су савладали одговарајуће обуке и реализовали овај програм и у другим вождовачким школама. Ученици су добили и пригодан пропагандни материјал, дипломе и плакете.
Црвени крст захвалио се учитељицама Слободанки Јањић, Светлани Ђорђевић, Нади Марковић, Драгани Максимчев, Биљани Михајловић и Ивани Живановић на подршци у реализацији програма и на помоћи пруженој волонтерима, као и директорки Весни Животић и руководству школе на разумевању значаја програма и помоћи у његовој реализацији.
Реализацијом овог програма настављена је традиционална вишедеценијска сарадња Црвеног крста и „Змаја“.