ОТВАРАЊЕ ПРОЈЕКТА „БИРАМ ДА РЕЦИКЛИРАМ“

IMG_1041

У среду, 3. априла 2019. године у Свечаној сали наше школе гостовала је Дијана Шарац, представница ReCan-а, фондације у Србији која се бави рециклажом лименки и заштитом животне средине. Дијана је кроз предавање и интерактивне садржаје ученике упознала са темама рециклаже лименки, рециклаже уопште и заштите животне средине. Предавању је присуствовало око осамдесет ученика трећег, четвртог, петог и шестог разреда, са наставницима.
Ученици нису само слушали предавање, већ су и учествовали у интерактивним игрицама и одговарали на питања у вези са темом предавања.  Имали су прилику да науче како се рециклира отпадни материјал, колика је дебљина конзерве и који пут пређе једна конзерва до поновног коришћења;  сазнали су колико је дана потребно за рециклажу конзерве, и колико се пута једна лименка у току године дана може рециклирати. Чули су информације о светским рециклажним центрима, али и о фабрици рециклаже, која се налази у Земуну. Ученици су постављали питања нашој гошћи Дијани, која је констатовала да су ученици веома заинтересовани за ову тему, и да су мотивисани да стичу нова и проширују постојећа знања на тему заштите животне средине.
О овом занимљивом догађају сведоче фотографије са свечаног отварања, као и видео запис.