ПОНОВНИ УСПЕХ ЗМАЈЕВАЦА НА МЕЂУНАРОДНОМ КОНКУРСУ!

У претходним чланцима имали смо прилику да се присетимо успеха Змајеваца остварених претходних година на међународном литерарном конкурсу које организује италијанско културно удружење „Ласта“.
Са радошћу саопштавамо овогодишње резултате конкурса. У финале литерарног конкурса на тему „Писмо мојој будућности“ пласирало се пет ученика наше школе. У категорији млађих „Rondinotti“ пласирали су се:
Милена Дудварски V/3
Сара Стефановић IV/2
Павле Огризек IV/2
Теодора Смиљанић IV/1
У категорији старијих „Rondinelle“ у финале се пласирала Невена Иванов VIII/4. Резултати о њиховом коначном пласману у финалу биће накнадно објављени.
Невена Иванов VIII/4 и Анђела Петровић III/5 су добитнице специјалних награда. Невена је добитница Прве уметничке награде која је проглашена од стране уметничког жирија, а Анђела је освојила специјалну награду за оригиналност.
Захваљујемо се свим учесницима конкурса, и честитамо финалистима на пласману! БРАВО!