РАСПУСТ У „ЗМАЈУ“ УЗ ОРИЈЕНТИРИНГ

1

У току зимског распуста у нашој школи организовани су орјентиринг тренинзи за заинтересоване ученике. Иначе, оријентиринг је спорт у коме је потребно да се за што краће време, уз помоћ карте и компаса, на непознатом терену пронађу одређене тачке. У овом спорту постоје бројне варијације, па такмичење може бити организовано и у природи, и у граду, и у затвореном простору, може да буде појединачно али и групно. У нашој школи показни  тренинзи су одржани у фискултурној сали у сарадњи са наставницима физичког и здравственог васпитања, а уз стручну подршку искусних такмичара и репрезентативаца из београдског оријентиринг клуба  ПСК “Победа”. Организовано је укупно 4 тренинга, по два недељно, уторком и четвртком у трајању од 2 сата. Ученици су имали прилику да упознају чари овог занимљивог спорта, да осете узбуђење трке, да испробају орјентиринг опрему – електронске картице које прецизно мере пролазно време, контролне станице, о-карте.  На завршном тренингу реализована је и финална трка, а учесници су награђени заслуженим слаткишима. Сви ученици који су се опробали у оријентацији али и остали заинтересовани  имају прилику да наставе активно да се баве овим занимљивим спортом за све узрасте. Наши гости позвају све заинтересоване “Змајевце”, али и родитеље да се прикључе „Побединој школи оријентације“ која почиње 23. фебруара у 9 часова у просторијама клуба, Мачванскa број 8. Детаље о школи можете прочитати на вези:
Победина школа оријентације