ШКОЛСКА СЛАВА СВЕТИ САВА

SvetiSava

Наша школа је 27. јануара прославила школску славу Светог Саву. Као и сваке године ученици наше школе обележили су велики школски празник, учествовали  у бројним активностим и тиме одали почаст првом српском просветитељу.
Са наставницом верске наставе Јасминком Милинковић, у недељу ујутру, ученици су присуствовали литургији у Цркви Рођења Светог Јована Крститеља, рецитовали песме о Светом Сави и причестили се. Цркву су посетили: Петра Цветковић 2/1 и рецитовала песмицу “Поздрав“, Исидора Тошић 3/1 “Жеља Светог Саве“, Милица Тумара 2/4 “На Светог Саву“, Сименон Рангелов 2/1 “Светосавско благо“, Павле Секерез 2/1 “Светом Сави“, Софија Томић 3/2 “Свети Сава“ на руском језику, Стефана Ђокић 6/4 “Свети Сава“-Војислав Илић, Софија Ђокић 3/6 “Молитва Светог Саве“ и Милутин Љиљак 4/4 “Српска слава“.
Тога дана је у нашој школи изведена свечана светосавска приредба којој су присуствовали многи гости, родитељи, наставници, ђаци и обновили сећање на лик и дело Светог Саве.