ЗМАЈЕВЦИ У ИТАЛИЈИ 2018. – ПОДСЕЋАЊЕ

image002 (2)

Змајевци у Италији – подсећање, мај 2018.
Имали сте прилику да се подсетите успеха Змајеваца на првом и другом литерарно-ликовном конкурску италијанског Културног удружења Ласта. Овог пута враћамо се у претходну школску годину.
Тема трећег литерарно-ликовнога конкурса Пишем ти писмо школске 2017/2018. године, гласила је Пишем ти писмо извињења.
Жири је писма оцењивао на основу два критеријума: литерарног и уметничког. Наша школа се може похвалити постигнутим успехом на оба поља.  Елена Мандић је освојила 1. место за литерарни рад, док је Невена Иванов освојила 1. место у категорији најлепше осликаног писма. Елена и Невена су отпутовале на свечану доделу награда у Италији, у место Понте Треза, у пратњи учитељице Иване Живановић. Њихови радови – заједно са другим најуспешнијим радовима – налазе се у антологији радова штампаној поводом конкурса.
Још једном велико БРАВО за све Змајевце награђене на овом међународном такмичењу!