ЗМАЈЕВЦИ У ИТАЛИЈИ 2015. – ПОДСЕЋАЊЕ

unnamed22

Змајевци у Италији – мај 2015. године
Наша школа сарађује са италијанским Културним удружењем „Ласта“ од 2011. године. Првих година учествовали смо у илустровању књига бајки Александре Дамјановић Д’ Агостино, а од 2015. године учествујемо на међународним ликовно-литерарним конкурсима које ово италијанско удружење организује.
Награде на првом ликовно-литерарном конкурсу „Пишем ти писмо“ освојиле су наше ученице Лола Вуковић и Невена Иванов. Оне су отпутовале у Италију, у место Понте Треза на доделу награда. Осим њих две, награде су освојили и следећи ученици „Змаја“: Елена Дорадо Радојичић, Анастасија Јеловац, Милица Милановић и Наташа Кукобат. Сви њихови радови – заједно са другим најуспешнијим радовима –  налазе се у антологији радова која је штампана поводом конкурса.
Подсетимо се овог успеха!