ПОСЕТА УЧЕНИКА ВЕРСКЕ НАСТАВЕ ХРАМУ И САБОРНОЈ ЦРКВИ

У склопу активности предвиђених Школским развојним планом, ученици Верске наставе су са вероучитељицом 11. јуна 2018. обилазили београдске храмове: посетили смо најпре Храм Светог Саве (обишавши и Крипту Храма, посвећену Светом Великомученику цару Лазару косовском) и мали Храм Светог Саве, где смо целивали икону Богородице Тројеручице. После тога посетили смо Саборну цркву (Храм Светог Архангела Михаила). Предах смо направили на Калемегдану.

Ученици су се у склопу овог излета упознали са црквеном архитектуром и уметношћу и на занимљив начин обележили завршетак школске године.

Као и претходних година, и ове године смо се трудили да се бавимо ваннаставним активностима, које су у области Верске наставе веома важне, јер омогућавају ученицима да повежу теорију и праксу, и да боље разумеју да су цркве и храмови света места окупљања хришћана и да –  осликане иконама –  представљају икону Царства Божјег.

P6090670 P6090679

P6090673 P6090674

P6090675 P6090676

One comment to ПОСЕТА УЧЕНИКА ВЕРСКЕ НАСТАВЕ ХРАМУ И САБОРНОЈ ЦРКВИ