Прво место на такмичењу Књижевна олимпијада

У суботу 13. маја 2017. године, после одржаног општинског и градског такмичења, у Сремским Карловцима одржано је  републичко такмичење Књижевна олимпијада.  Представници наше школе били су Софија Илић, ученица седмог разреда, и Урош Тркуља, ученик осмог разреда.

Урош Тркуља (VIII1) постигао је највећи могући успех на овом такмичењу, освојивши максималан број бодова и прво место. На тај начин, Урош је крунисао своје вишегодишње успехе које је постигао на такмичењима из српског језика, званично се нашао међу пет најбољих малих матураната – познавалаца књижевности, односно постао дечак који најбоље разуме и познаје књижевност.

Честитамо Урошу, желимо му да у свему чега се лати буде успешан као на такмичењу Књижевна олимпијада, а школа је поносна на његове великре успехе.

Image Image1 Image2 Image3